Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Rezfree Sıvı Organik Gübre (1 Lt)

Toprağı Korur Verimi Arttırır
349,00 ₺ KDV Dahil
370,00 ₺ KDV Dahil
Üretici: RezFree
Stok Kodu: rf001
Teslimat tarihi 3-5 Gün
Alıcı
*
*
Nakliye Yöntemi
Ad
Tahmini Kargo
Fiyat
Gönderim seçeneği yok
+ -

Avantaj karta 12 aya varan taksiitlerle  

Ödeme esnasında kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde 3. kişiler tarafından görünmemektedir.

Toprağı temizleyen eşsiz bir ürün.Toprağı iyileştirmek, hem konvansiyonel hem de endüstriyel tarımdan en iyi şekilde verim almak için yepyeni bir yol açıyoruz.

RezFree nedir?

RezFree; tarım ilaçlarını,ntopraktan, bitkiden ve üründen (hem yüzeyinden hem de iç yapısından) sadece 48 saatte tamamen temizleyen organik benzersiz, inovatif bir üründür.

Dünyada bu etkiyi gösteren başka bir ürün yoktur!

İşte RezFree’nin laboratuar ortamında test edilmiş 8 benzersiz faydası:

 • RezFree, Ürünlerin organik hale gelmesini sağlar.
 • RezFree, topraktaki tuzluluğu ortadan kaldırır. Tuz oranından dolayı kullanılamayan toprakları tarıma elverişli hale getirir.
 • RezFree, bitkilerdeki su kaybının %40 oranında azalmasını sağlar.
 • RezFree, toprağın verimliliğinin artmasını sağlar.
 • RezFree, kullanılan gübrelerden maksimum verim alınmasını sağlar.
 • RezFree, bitkilerin kuraklık ve dona karşı dayanıklılığını artırır.
 • RezFree, ürünlerin aroma ve kokusunun doğallaşmasını sağlar.
 • RezFree, ürünlerin raf ömrünü uzatır.

REZFREE Bitki, Toprak ve Hastalıklara Karşı Genel Olarak Aşağıdaki Yararları Sağlar;

 • Topraktaki mikroorganizma faaliyetlerini artırarak simbiyotik bakterilerde artış sağlar. Bu bakteriler proteinin yapı taşı olan amino asitleri üreterek toprağın organik maddece zenginleşmesini sağlar
 • Tohumların çimlenme kabiliyetini arttırır, kök gelişimini kuvvetlendirir
 • Bitki köklerindeki mikrobiyolojik aktiviteyi arttırarak bitkilerin topraktaki sudan daha fazla yararlanmasını sağlar. Bitki yaprağının üzerinde mumsu bir tabaka oluşturarak bitkinin su kaybetmesini önler ve oligosakkaritler sayesinde havadaki nemin bitki bünyesine alınmasını sağlar.
 • Toprak pH’ını düzenler. Böylelikle, kirecin demiri bağlamasını önleyerek bitkilerde demir eksikliği nedeniyle oluşacak yaprak kuruması ve sararmayı ortadan kaldırır, diğer iz elementlerin de bitkiye düzenli alımını sağlar
 • Toprakta bulunan ve bitki gelişmesini önleyen tuzlar, REZFREE’nin içerdiği enzimler sayesinde parçalanarak bitkilere zararlı olabilecek formlardan başka formlara dönüşürler
 • Bitkide vejetatif aksamın gelişmesini teşvik ederek bitkinin daha fazla fotosentez yapmasını sağlar.
 • İçerdiği enzimler aracılığıyla, bitkideki bağışıklık sistemini güçlendirir ve bitkiyi mantari hastalıklara karşı korur
 • Kimyasalların yapısında bulunan bağları enzimler vasıtası ile kopararak sağlıklı ve ihracaata uygun ürünler yetişmesini sağlar
 • Toprakta mevcut bulunan ancak bitkinin kullanamadığı besin maddelerini bitkinin alabileceği forma çevirerek bitkinin daha iyi beslenmesini sağlar, verimi artırır
 • Lifli bitkilerde lif kalitesini artırır
 • Yağlık çeşitlerde meyve içindeki yağ oranını artırır
 • Tahıllarda tanedeki protein miktarını artırır
 • Ağaçların erken meyveye yatmasını sağlayarak erkencilik sağlar
 • Çiçek dökümünü engelleyerek meyve tutumunu ve verimi arttırır

 

RezFree, bilim insanları tarafından doğayı ve çocuklarımızın geleceğini kurtaracak için organik ve devrimsel bir üründür. Laboratuvar sonuçları bu ürünün çok güçlü ve kopyalanamayan özel formülasyonunu, benzersizliğini, doğallığını ve etkisini açık bir şekilde ortaya koymaktadır.

RezFree gübrelerle birlikte kullanıldığı takdirde daha etkindir.

Taban gübresi ile birlikte kullanılabilir, taban gübresinin hemen arkasından kullanılabilir fakat kesinlikle kimyasal gübrelerle karıştırılmamalıdır.

 

KULLANIM ALANLARI VE ŞEKLİ

1) Domates, Biber, Patlıcan, Salatalık:

REZFREE® sulama suyu ile birlikte 5 kez kullanılmalıdır. Birinci uygulama zamanı, çimlenmeden önce ya da toprak hazırlığı sırasında olmalıdır. İkinci uygulama, şaşırtmadan 15 gün sonra (fideler 8-10 cm olduğunda) yapılmalıdır. Diğer uygulamalar sulama dönemleri bitki gelişimleri göz önünde bulundurularak 20 günde 1 kez olacak şekilde yapılmalıdır. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 10 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 10 dekar için yapraklara uygulanmalıdır.

 

2) Karpuz, Kavun, Kabak, Yemeklik Kabak:

2 kez REZFREE® uygulaması yapılmalıdır. Birinci uygulama zamanı, toprak hazırlık sırasında ya da çimlenme öncesi olmalıdır. İkinci uygulama ise kol atım zamanında ya da meyve tutumundan önce gerçekleştirilmelidir. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 10 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 10 dekar için yapraklara uygulanmalıdır.

 

3) Ispanak, Kabak, Pırasa, Karnabahar, Marul, Maydonoz:

İlk REZFREE® uygulaması toprak hazırlık sırasında yapılmalıdır. İkinci REZFREE® uygulaması, çiftçinin sulama ve gübreleme durumları göz önünde bulundurularak 20 günde 1 olacak şekilde hasat sonuna kadar devam edilmelidir. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 10 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 10 dekar için yapraklara uygulanmalıdır.

 

4) Çilek:

İlk REZFREE® uygulaması toprak hazırlığı sırasında olmalıdır. İkinci uygulama şaşırtmadan 15 gün sonra sulama suyu ile birlikte yapılmalıdır. Diğer uygulamalar bitki gelişim durumları göz önünde bulundurularak ay da 1 kez olacak şekilde yapılmalıdır. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 10 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 10 dekar için yapraklara uygulanmalıdır.

 

5) Baklagiller (Mercimek, Nohut, Fasulye, Bezelye):

Baklagillerde 3 kez REZFREE® uygulaması önerilmektedir. İlk uygulama, toprak hazırlığı sırasında olmakla birlikte 2. ve 3. uygulamalar baklagillerin 1. ve 2. çapalama zamanlarında yapılamalıdır. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 10 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 10 dekar için yapraklara uygulanmalıdır.

 

6) Mısır, Ayçiçeği, Pamuk, Haşhaş:

3 kez REZFREE® uygulaması yapılmalıdır. Birinci uygulama toprak hazırlığı sırasında yapılmalıdır. Diğer iki uygulama bitkilerin 1. ve 2. çapalama sırasında sulamalardan sonra olacak şekilde yapılmalıdır. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 10 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 10 dekar için yapraklara uygulanmalıdır.

 

7) Tahıllar (Buğday, Arpa...):

Sulanan alanlar için: İlk uygulama toprak hazırlığı sırasında yapılmalıdırİkincş uygulama en geç kardeşlenme döneminde yapılmalıdır. Kuru tarım alanları için: Sadece toprak hazırlığı sırasında uygulama yapılmalıdır. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 10 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 10 dekar için yapraklara uygulanmalıdır.

 

8) Çeltik:

3 uygulama yapılmalıdır. İlk uygulama toprak hazırlığı sırasında olmalıdır.İkinci uygulama kardeşlenme döneminde yapılmalıdır. Üçüncü uygulama ise başak oluşturma döneminde yapılmalıdır. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 10 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 10 dekar için yapraklara uygulanmalıdır.

 

9) Yumrulu Bitkiler (Patates, Şekerpancarı, Havuç…):

3 kez REZFREE® uygulaması yapılmalıdır. Birinci uygulama toprak hazırlık döneminde ya da ekimden sonra yapılmalıdır. İkinci uygulama fide döneminde (8-10 cm) yapılmalıdır. Üçüncü uygulama ise ikinci uygulamadan 1 ay sonra çiçeklenme döneminden önce uygulanmalıdır. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 10 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 10 dekar için yapraklara uygulanmalıdır.

 

10) Susam:

Birinci REZFREE® uygulaması toprak hazırlığı sırasında yapılmalıdır. İkinci uygulama birinci uygulamadan 1 ay sonra sulama ile yapılmalıdır. Üçüncü uygulama ikinci uygulamadan 1 ay sonra yine sulama ile bilikte yapılmalıdır. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 10 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 10 dekar için yapraklara uygulanmalıdır

 

11) Yer Fıstığı, Soya Fasulyesi:

REZFREE® ilk kez toprak hazırlık döneminde ya da tohum çimlenme evresinde kullanılmalıdır. İkinci uygulama çiçeklenme dönemi öncesi yapılmalıdır. Üçüncü uygulama ise ikinci uygulamadan 1 ay sonra sulama dönemine denk gelecek şekilde yapılmalıdır. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 10 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 10 dekar için yapraklara uygulanmalıdır

 

12) Yonca:

İlk Ekim Yapılırken: İlk REZFREE® uygulaması toprak hazırlığı sırasında yapılmalıdır. İkinci uygulama ilk sulama zamanında yapılmalıdır. Üçüncü uygulama her biçimden sonra sulama suyu ile birlikte yapılmalıdır. Varolan Ekimler İçin: REZFREE® ilk sulama zamanında kullanılmalıdır.Diğer uygulamalar her biçimden sonra sulama suyu ile birlikte yapılmalıdır. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 10 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 10 dekar için yapraklara uygulanmalıdır.

 

13) Kayısı, Armut, Şeftali, Kiraz, Nektarin, Erik, Zeytin, Portakal, Bağ, Elma, Ayva, Kivi, Yabanmersini, Böğürtlen:

İlk REZFREE® uygulaması sonbaharda toprak hazırlığı sırasında köklerden yapılmalıdır. İkinci uygulama çiçeklenme döneminden önce toprak sıcaklığı 10-15 derece iken yapılmalıdır. Üçüncü uygulama meyve tutumundan 15 gün sonra yapılmalıdır. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 500 lt su ile karıştırılarak 100 ağaç için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 1000 lt su ile karıştırılmalı ve 100 ağaç için yapraklara uygulanmalıdır.

 

14) Muz:

İlk REZFREE® uygulaması toprak hazırlığı sırasında, ikinci uygulama fide oluşturma döneminde yapılmalıdır. Diğer uygulamalar her hasattan sonra geçekleştirilmelidir. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 10 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 10 dekar için yapraklara uygulanmalıdır.

 

15) Çim Alanlar:

İlk çim ekiminde toprak tesviyesinden önce ve var olan çimlerin üzerine 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 5 dekar için uygulanmalıdır. Daha sonra 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 3 ayda bir 5 dekar alan için uygulanmalıdır

 

16) Çalılıklar, Gür Ağaçlar:

İlk REZFREE® uygulaması toprak hazırlığı sırasında yapılmalıdır.Bu uygulamadan sonra bir ay aralıklarla hasat zamanına kadar REZFREE® uygulamasına devam edilmelidir. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 10 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 10 dekar için yapraklara uygulanmalıdır.

 

17) Kesme Çiçekçilik:

İlk uygulama toprak hazırlığı sırasında yapılmalıdır. Daha sonra uygulamalara 20 gün aralıklarla devam edilmelidir. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 5 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 5 dekar için yapraklara uygulanmalıdır.

 

18) Mantar:

REZFREE® direk olarak hazırlanmış kompostlara(harçlara) verilmelidir. Mantar (Agaricus bisporus) yetiştiriciliği: Tepsilere(raflara) yapılan uygulamalar (min): 1 lt REZFREE® 200 lt su ile karıştırılarak yetiştiricilikte kullanılan 5.000 tepsiye (rafa) doğrudan verilmelidir. İstiridye Mantarı (Pleurotus ostreatus) yetiştiriciliği: Çuvallara yapılacak uygulamalar (min): 1 lt REZFREE® 200 lt su ile karıştırılarak yetiştiricilikte kullanılan 5.000 adet çuvala doğrudan verilmelidir.

 

19) Fidanlıklar:

REZFREE® sulama suyu ile birlikte doğrudan toprağa uygulanmalıdır. Diğer uygulamalar 1 ay ara ile yapraklardan yapılmalıdır. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 2,5 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 2,5 dekar için yapraklara uygulanmalıdır.

 

Not: Bu ürüne ait açıklamalar ve ürün içerikleri üretici firmanın kendisinden alınmıştır.

Toprağı temizleyen eşsiz bir ürün.Toprağı iyileştirmek, hem konvansiyonel hem de endüstriyel tarımdan en iyi şekilde verim almak için yepyeni bir yol açıyoruz.

RezFree nedir?

RezFree; tarım ilaçlarını,ntopraktan, bitkiden ve üründen (hem yüzeyinden hem de iç yapısından) sadece 48 saatte tamamen temizleyen organik benzersiz, inovatif bir üründür.

Dünyada bu etkiyi gösteren başka bir ürün yoktur!

İşte RezFree’nin laboratuar ortamında test edilmiş 8 benzersiz faydası:

 • RezFree, Ürünlerin organik hale gelmesini sağlar.
 • RezFree, topraktaki tuzluluğu ortadan kaldırır. Tuz oranından dolayı kullanılamayan toprakları tarıma elverişli hale getirir.
 • RezFree, bitkilerdeki su kaybının %40 oranında azalmasını sağlar.
 • RezFree, toprağın verimliliğinin artmasını sağlar.
 • RezFree, kullanılan gübrelerden maksimum verim alınmasını sağlar.
 • RezFree, bitkilerin kuraklık ve dona karşı dayanıklılığını artırır.
 • RezFree, ürünlerin aroma ve kokusunun doğallaşmasını sağlar.
 • RezFree, ürünlerin raf ömrünü uzatır.

REZFREE Bitki, Toprak ve Hastalıklara Karşı Genel Olarak Aşağıdaki Yararları Sağlar;

 • Topraktaki mikroorganizma faaliyetlerini artırarak simbiyotik bakterilerde artış sağlar. Bu bakteriler proteinin yapı taşı olan amino asitleri üreterek toprağın organik maddece zenginleşmesini sağlar
 • Tohumların çimlenme kabiliyetini arttırır, kök gelişimini kuvvetlendirir
 • Bitki köklerindeki mikrobiyolojik aktiviteyi arttırarak bitkilerin topraktaki sudan daha fazla yararlanmasını sağlar. Bitki yaprağının üzerinde mumsu bir tabaka oluşturarak bitkinin su kaybetmesini önler ve oligosakkaritler sayesinde havadaki nemin bitki bünyesine alınmasını sağlar.
 • Toprak pH’ını düzenler. Böylelikle, kirecin demiri bağlamasını önleyerek bitkilerde demir eksikliği nedeniyle oluşacak yaprak kuruması ve sararmayı ortadan kaldırır, diğer iz elementlerin de bitkiye düzenli alımını sağlar
 • Toprakta bulunan ve bitki gelişmesini önleyen tuzlar, REZFREE’nin içerdiği enzimler sayesinde parçalanarak bitkilere zararlı olabilecek formlardan başka formlara dönüşürler
 • Bitkide vejetatif aksamın gelişmesini teşvik ederek bitkinin daha fazla fotosentez yapmasını sağlar.
 • İçerdiği enzimler aracılığıyla, bitkideki bağışıklık sistemini güçlendirir ve bitkiyi mantari hastalıklara karşı korur
 • Kimyasalların yapısında bulunan bağları enzimler vasıtası ile kopararak sağlıklı ve ihracaata uygun ürünler yetişmesini sağlar
 • Toprakta mevcut bulunan ancak bitkinin kullanamadığı besin maddelerini bitkinin alabileceği forma çevirerek bitkinin daha iyi beslenmesini sağlar, verimi artırır
 • Lifli bitkilerde lif kalitesini artırır
 • Yağlık çeşitlerde meyve içindeki yağ oranını artırır
 • Tahıllarda tanedeki protein miktarını artırır
 • Ağaçların erken meyveye yatmasını sağlayarak erkencilik sağlar
 • Çiçek dökümünü engelleyerek meyve tutumunu ve verimi arttırır

 

RezFree, bilim insanları tarafından doğayı ve çocuklarımızın geleceğini kurtaracak için organik ve devrimsel bir üründür. Laboratuvar sonuçları bu ürünün çok güçlü ve kopyalanamayan özel formülasyonunu, benzersizliğini, doğallığını ve etkisini açık bir şekilde ortaya koymaktadır.

RezFree gübrelerle birlikte kullanıldığı takdirde daha etkindir.

Taban gübresi ile birlikte kullanılabilir, taban gübresinin hemen arkasından kullanılabilir fakat kesinlikle kimyasal gübrelerle karıştırılmamalıdır.

 

KULLANIM ALANLARI VE ŞEKLİ

1) Domates, Biber, Patlıcan, Salatalık:

REZFREE® sulama suyu ile birlikte 5 kez kullanılmalıdır. Birinci uygulama zamanı, çimlenmeden önce ya da toprak hazırlığı sırasında olmalıdır. İkinci uygulama, şaşırtmadan 15 gün sonra (fideler 8-10 cm olduğunda) yapılmalıdır. Diğer uygulamalar sulama dönemleri bitki gelişimleri göz önünde bulundurularak 20 günde 1 kez olacak şekilde yapılmalıdır. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 10 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 10 dekar için yapraklara uygulanmalıdır.

 

2) Karpuz, Kavun, Kabak, Yemeklik Kabak:

2 kez REZFREE® uygulaması yapılmalıdır. Birinci uygulama zamanı, toprak hazırlık sırasında ya da çimlenme öncesi olmalıdır. İkinci uygulama ise kol atım zamanında ya da meyve tutumundan önce gerçekleştirilmelidir. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 10 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 10 dekar için yapraklara uygulanmalıdır.

 

3) Ispanak, Kabak, Pırasa, Karnabahar, Marul, Maydonoz:

İlk REZFREE® uygulaması toprak hazırlık sırasında yapılmalıdır. İkinci REZFREE® uygulaması, çiftçinin sulama ve gübreleme durumları göz önünde bulundurularak 20 günde 1 olacak şekilde hasat sonuna kadar devam edilmelidir. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 10 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 10 dekar için yapraklara uygulanmalıdır.

 

4) Çilek:

İlk REZFREE® uygulaması toprak hazırlığı sırasında olmalıdır. İkinci uygulama şaşırtmadan 15 gün sonra sulama suyu ile birlikte yapılmalıdır. Diğer uygulamalar bitki gelişim durumları göz önünde bulundurularak ay da 1 kez olacak şekilde yapılmalıdır. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 10 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 10 dekar için yapraklara uygulanmalıdır.

 

5) Baklagiller (Mercimek, Nohut, Fasulye, Bezelye):

Baklagillerde 3 kez REZFREE® uygulaması önerilmektedir. İlk uygulama, toprak hazırlığı sırasında olmakla birlikte 2. ve 3. uygulamalar baklagillerin 1. ve 2. çapalama zamanlarında yapılamalıdır. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 10 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 10 dekar için yapraklara uygulanmalıdır.

 

6) Mısır, Ayçiçeği, Pamuk, Haşhaş:

3 kez REZFREE® uygulaması yapılmalıdır. Birinci uygulama toprak hazırlığı sırasında yapılmalıdır. Diğer iki uygulama bitkilerin 1. ve 2. çapalama sırasında sulamalardan sonra olacak şekilde yapılmalıdır. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 10 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 10 dekar için yapraklara uygulanmalıdır.

 

7) Tahıllar (Buğday, Arpa...):

Sulanan alanlar için: İlk uygulama toprak hazırlığı sırasında yapılmalıdırİkincş uygulama en geç kardeşlenme döneminde yapılmalıdır. Kuru tarım alanları için: Sadece toprak hazırlığı sırasında uygulama yapılmalıdır. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 10 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 10 dekar için yapraklara uygulanmalıdır.

 

8) Çeltik:

3 uygulama yapılmalıdır. İlk uygulama toprak hazırlığı sırasında olmalıdır.İkinci uygulama kardeşlenme döneminde yapılmalıdır. Üçüncü uygulama ise başak oluşturma döneminde yapılmalıdır. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 10 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 10 dekar için yapraklara uygulanmalıdır.

 

9) Yumrulu Bitkiler (Patates, Şekerpancarı, Havuç…):

3 kez REZFREE® uygulaması yapılmalıdır. Birinci uygulama toprak hazırlık döneminde ya da ekimden sonra yapılmalıdır. İkinci uygulama fide döneminde (8-10 cm) yapılmalıdır. Üçüncü uygulama ise ikinci uygulamadan 1 ay sonra çiçeklenme döneminden önce uygulanmalıdır. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 10 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 10 dekar için yapraklara uygulanmalıdır.

 

10) Susam:

Birinci REZFREE® uygulaması toprak hazırlığı sırasında yapılmalıdır. İkinci uygulama birinci uygulamadan 1 ay sonra sulama ile yapılmalıdır. Üçüncü uygulama ikinci uygulamadan 1 ay sonra yine sulama ile bilikte yapılmalıdır. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 10 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 10 dekar için yapraklara uygulanmalıdır

 

11) Yer Fıstığı, Soya Fasulyesi:

REZFREE® ilk kez toprak hazırlık döneminde ya da tohum çimlenme evresinde kullanılmalıdır. İkinci uygulama çiçeklenme dönemi öncesi yapılmalıdır. Üçüncü uygulama ise ikinci uygulamadan 1 ay sonra sulama dönemine denk gelecek şekilde yapılmalıdır. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 10 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 10 dekar için yapraklara uygulanmalıdır

 

12) Yonca:

İlk Ekim Yapılırken: İlk REZFREE® uygulaması toprak hazırlığı sırasında yapılmalıdır. İkinci uygulama ilk sulama zamanında yapılmalıdır. Üçüncü uygulama her biçimden sonra sulama suyu ile birlikte yapılmalıdır. Varolan Ekimler İçin: REZFREE® ilk sulama zamanında kullanılmalıdır.Diğer uygulamalar her biçimden sonra sulama suyu ile birlikte yapılmalıdır. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 10 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 10 dekar için yapraklara uygulanmalıdır.

 

13) Kayısı, Armut, Şeftali, Kiraz, Nektarin, Erik, Zeytin, Portakal, Bağ, Elma, Ayva, Kivi, Yabanmersini, Böğürtlen:

İlk REZFREE® uygulaması sonbaharda toprak hazırlığı sırasında köklerden yapılmalıdır. İkinci uygulama çiçeklenme döneminden önce toprak sıcaklığı 10-15 derece iken yapılmalıdır. Üçüncü uygulama meyve tutumundan 15 gün sonra yapılmalıdır. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 500 lt su ile karıştırılarak 100 ağaç için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 1000 lt su ile karıştırılmalı ve 100 ağaç için yapraklara uygulanmalıdır.

 

14) Muz:

İlk REZFREE® uygulaması toprak hazırlığı sırasında, ikinci uygulama fide oluşturma döneminde yapılmalıdır. Diğer uygulamalar her hasattan sonra geçekleştirilmelidir. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 10 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 10 dekar için yapraklara uygulanmalıdır.

 

15) Çim Alanlar:

İlk çim ekiminde toprak tesviyesinden önce ve var olan çimlerin üzerine 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 5 dekar için uygulanmalıdır. Daha sonra 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 3 ayda bir 5 dekar alan için uygulanmalıdır

 

16) Çalılıklar, Gür Ağaçlar:

İlk REZFREE® uygulaması toprak hazırlığı sırasında yapılmalıdır.Bu uygulamadan sonra bir ay aralıklarla hasat zamanına kadar REZFREE® uygulamasına devam edilmelidir. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 10 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 10 dekar için yapraklara uygulanmalıdır.

 

17) Kesme Çiçekçilik:

İlk uygulama toprak hazırlığı sırasında yapılmalıdır. Daha sonra uygulamalara 20 gün aralıklarla devam edilmelidir. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 5 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 5 dekar için yapraklara uygulanmalıdır.

 

18) Mantar:

REZFREE® direk olarak hazırlanmış kompostlara(harçlara) verilmelidir. Mantar (Agaricus bisporus) yetiştiriciliği: Tepsilere(raflara) yapılan uygulamalar (min): 1 lt REZFREE® 200 lt su ile karıştırılarak yetiştiricilikte kullanılan 5.000 tepsiye (rafa) doğrudan verilmelidir. İstiridye Mantarı (Pleurotus ostreatus) yetiştiriciliği: Çuvallara yapılacak uygulamalar (min): 1 lt REZFREE® 200 lt su ile karıştırılarak yetiştiricilikte kullanılan 5.000 adet çuvala doğrudan verilmelidir.

 

19) Fidanlıklar:

REZFREE® sulama suyu ile birlikte doğrudan toprağa uygulanmalıdır. Diğer uygulamalar 1 ay ara ile yapraklardan yapılmalıdır. Damlama sulama ya da toprağa direk uygulama (min): 1 lt REZFREE® minimum 100 lt su ile karıştırılarak 2,5 dekar için sulama suyuna verilmelidir. Yaprak uygulaması (min): 1 lt REZFREE® minimum 200 lt su ile karıştırılmalı ve 2,5 dekar için yapraklara uygulanmalıdır.

 

Not: Bu ürüne ait açıklamalar ve ürün içerikleri üretici firmanın kendisinden alınmıştır.