Doğal Yeşil Kohlrabi(Alabaş) Fidesi (5 adet)

5,0 (0 Yorum)

Marka Fidancım
Ürün Kodu : TTTTEWS152-FİDE
Model
14,63 TL
11,90 TL %19 İndirimli


 Listeme Ekle  Karşılaştır

PAYLAŞ

Alabaşotu Fideleri Nasıl Ekilir-Dikilir?
Almış olduğunuz veya yetiştirmiş olduğunuz alabaşotu fidelerini dikimi yapmadan önce dikim yapacak olduğunuz bahçenizin tavına gelmiş ve işlenmiş olması gerekir. Toprak ısının uygun olması ,don olayların geçmiş olması ve alabaşotu fidesi dikimi yapılacak toprağın yeterli mineral yoksa gerekli torf ve organik gübrelerle gıda takviyesi yapılması gerekir.


Alabaşotu fidelerinizin dikimi için toprak uygunsa mümkünse fide dikimi için uygun serin ve rüzgarsız havaları seçin.Fidenin daha fazla güneş ışığından yararlanması için kuzey-güney istikametindeki dikimleri tercih ediniz.Fide dikimlerinde sıralar üzerinde çift dikim yapmanız uzun vadede size hem sulama ve hasat açısından maliyetleri azaltacaktır.

Alabaşotu fidelerini sıralar arası mesafe 40-50 cm ,sıralar arası 40-50 cm olacak şekilde dikebilirsinizAlabaşotu Fidelerini Dikim sırasında şekilde gördünüz gibi bitkinin viyolde kalan kısmınının tamamı(fidenin yaklaşık 3 te 2 si) toprak altında olmalıdır.Fide dikimini yaptıktan hemen sonra mutlaka can suyu vermeniz gerekmektedir.